کلوتِ لوت

آرم استرانگ وقتي پا به كره ماه گذاشت نمي دانم چه احساسي داشت! زمانيكه بر كلوت لوت پا ميگذاري و دور دست افق را مي نگري و عمق سكوت را با تمام وجود حس ميكني، بيان آن لحظه در توان قلم نگنجد. "گذري بر جاي پاي محمل سواران كوير"(مجله دوستداران شکار و طبیعت شماره 66) بيان احساس نگاهي است كه از اين منظر توصيف گرديده..0

 

 

 

                                                   بسمه تعالی

جناب آقای مهندس فرید:  مدیر کل محترم نظارت و بازرسی سازمان محیط زیست

باسلام : ضمن تجدیدارادت و آرزوی سلامت و توفیق روز افزون شما دوست ارجمند ، مدت زیادی است که میخواستم دو مطلب را خدمت شما صرفاً بواسطه علاقه و دلسوزی برای سازمان بنویسم . لیکن بنا بدلایل مختلف این امر به تعویق افتاد . همزمان با بر سر کار آمدن خانم ابتکار بحث مخالفت با قرقهای اختصاصی بنا به توصیه ابوالفضل تهرانی از جانب بنده رسانه ای شد و متأسفانه بعضی از این روزنامه نگاران بر مطلب نوشته شده مطالبی با سلیقه خودشان اضافه کردند که بعلت شانتاژ موضوع اصلی نه تنها نادیده گرفته شد بلکه فکر میکنم موجب رنجش خانم ابتکار و سایرین گردید .اینک نامه ای به آقای کیخاه در آخرین روزهای خدمتش در سازمان نوشتم که رونوشت آن برای شما فاکس شد و به ضمیمه همین نامه نیز ارسال میگردد.

ما در گذشته یک شکارگاه سلطنتی داشتیم که آنهم بدلیل مشغله های کاری حضرات بندرت در آن شکاری صید میشد . لیکن مسئله قرقهای اختصاصی که هنوز فکر میکنم به تصویب نرسیده جولانگاهی برای تعدادی از شکارچیان حرفه ای شده که این مسئله نارضایتی تعدادی از مأمورین علاقمند و دلسوز را بدنبال داشته که ادامه این وضع بدون تردید در آینده نزدیک بحران زا و سازمان را با مشکل مواجه میسازد . در صورتیکه اگر بحث قرقهای اختصاصی را با سازمان نظام مهندسی استانها در قالب یک چارچوب مدون و دستورالعمل جامع بمرحله اجرا میگذاشتند هم دانش آموختگان محیط زیست از سرخوردگی وبلاتکلیفی نجات مییافتند و هم حاکمیت و نظارت عالیه سازمان خدشه دار نمیگردید . تعامل سازمان محیط زیست با سازمان نظام مهندسی میتواند در ابعاد وسیع کاری ضمن حفظ جایگاه سازمان منطبق بر اصل 44بسیاری از وظائف سازمان را همانند جهاد کشاورزی و منابع طبیعی به سازمان نظام مهندسی واگزار کرد .خوشبختانه شما نماینده انتصابی سازمان در نظام مهندسی هستید . من با آقای مهندس کبیری در یزد دراین باره صحبت کردم و لیست اهم کارهائی که میتوان با سازمان تعامل داشت را به ایشان دادم .

آقای جوادصالحی که عضو شورای سازمان نظام مهندسی مرکز هستند از دوستان آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی میباشد و از این فرصت نیز میتوان در تقویت ارتباطات استفاده کرد. اگر شما زحمت بکشید ومیزان همکاری سازمان محیط زیست با سازمان نظام مهندسی را در چارچوب یک تفاهم نامه تنظیم نمائید تا در سراسر کشور بمرحله اجرا گذاشته شود قدم بلندی در این راستا خواهد بود.استانهائی مثل گیلان ، بیرجند و گلستان و غیره تفاهم نامه هائی را امضا نموده اند لیکن در عمل خیلی به آن بها داده نمیشود .

در وهله اول اگر سازمان همت میکرد و سازمان نظام مهندسی محیط زیست را تأسیس مینمود که مستقلاً عمل نماید چقدر عالی بود ، لیکن اکنون که این امکان میسر نیست اصلح آنست که تعامل بیشتری را در سطوح کارهای محیط طبیعی و انسانی در قالب یک دستورالعمل مدون به استانها ابلاغ شود.

از جمله فعالیتها میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

نظارت بر آزمازیشگاههای معتمد (که درحال حاضر خود معضلی است ) – ایجاد انجمن صنفی آزمایشگاههای معتمد –بررسیهای اولیه و پتانسیل یابی جهت امکان سنجی ایجاد نواحی صنعتی و تولیدی – نظارت بر مدیریت شهرکهای صنعتی – نظارت بر فعالیتهای معادن – نظارت بر عملکرد شکارگاهها و طرحهای تکثیر و پرورش حیات وحش – تهیه و تدوین طرحهای مدیریتی ،ارزیابیهای زیستمحیطی

 

 

 

،ارزیابیهای اجمالی – تعیین چارچوب نظام مند جهت شکارچیان داخلی و خارجی – ایجاد بستر لازم جهت برنامه ریزی اکوتوریسم – نظارت بر بنگاهها و شرکتهائی که کارهای مطالعاتی ،ارزیابی وسرویس دهی به شکارچیان را برعهده دارند – تعیین افراد آموزش دیده برای واحدهائی که نیاز به هسته اچ.اس.ئی (H.s.E)دارند – آموزش در تمام زمینه های محیط انسانی و طبیعی – نظارت بر اجرای طرحهای فضای سبز واحد های تولیدی و صنعتی بر اساس 25درصد فضای تملیکی و بسیاری دیگر از فعالیتهائی که در حوزه اختیارات سازمان محیط زیست میباشد.

امید است با توجه به علاقه و جدیت جنابعالی بتوان به این نارسائیها پایان داده و سازمان را از انتقادات رسانه ها به مرحله تشویق و تمجید فرآیند کاری سوق داد. با تشکر از عنایتی که مبذول میدارند.

 

                                                                                      ارادتمند – همدانیان


26/3/1394

 

 

نوشته شده در ۱۳٩٤/٤/۸ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ توسط اکبر همدانیان نظرات () |

جناب آقای کیخاه

معاون محترم محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان

موضوع : قرق های اختصاصی

تصویب قرقهای اختصاصی بی توجهی آشکار به توصیه های مقام معظم رهبری در اسفند ماه سال 93

سخنان تاریخی و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب در تاریخ 17/ 12/1393 در جمع متولیان منابع زیستی نقطه امیدی در دل دلسوختگان و علاقمندان محیط زیست ایجاد کرد . امید است همانگونه که تأکید کردند مسؤلین به پشتوانه حمایت همه جانبه ایشان در مقابل تهدید های جدی بایستند و از مجاری قانونی مجرمین را تحت پیگرد قانونی قرار داده و متجاوزین را از طریق رسانه ها به اطلاع عموم برسانند.

از مهمترین نکات مورد بحث ایشان واگذاری انفال یعنی عرصه های طبیعی ملی به اشخاص است .ایجاد حیات خلوت برای نورچشمان شکارچی ممنوع است . قرق یعنی پاک کردن صورت مسئله و عدم پرداختن به وظائف سازمانی و اجرای قوانین . قرق یعنی حق الناس کردن و مردم را از حق طبیعی اشان محروم ساختن . قرق یعنی ایجاد فضای مناسب برای کسانیکه از فرصتها بنفع خود بهره برداری میکنند . قرق یعنی توجیه غیر واقعی و رؤیا پردازی برای احیاء و حفاظت مناطق . قرق یعنی رخنه بعضی از افراد در حوزه مدیریتها و طرفداری از سرمایه داری و قرق یعنی به بیراهه رفتن و ترویج اختلاف طبقاتی.

جناب کیخاه راه احیاء مناطق و ارتقاء سطح حفاظت این نیست . مناطقی که میخواهند توسط اینگونه افراد احیا شود بهتراست که همانگونه باقی بماند ولی حق عامه انسانها پایمال نشود .باید از مشاوران بپرسید که سی سال قبل با کمترین نیروی انسانی و تجهیزات اعم از خودرو – ساختمان وغیره چه مناطقی را حفاظت و به دنیا معرفی کردند و اینک با بهبود وسائط نقلیه موتوری ،اعتبارات نسبتاً مناسب نسبت به گذشته ، ساختمانهای تجهیز شده و ابزار رفاهی و نیروی انسانی غیر قابل مقایسه با گذشته چرا کیفیت حفاظت این چنین است ؟چرا انگیزه کاری در پرسنل افت شدیدی داشته ؟چرا برنامه ریزی مدونی موجود نیست ؟ چرا تصمیم ها آنی و احساسی و ناکار آمداست؟ چرا مسئله مهم آموزش برای محیط بانان و مدیران نادیده گرفته شده ؟چرابر عملکرد مدیران نظارتی صورت نمیگیرد ؟چرا نظارت سازمان بر مناطق کمرنگ و در بعضی مناطق کاملاً بیرنگ است؟چرا همه بازدید ها تشریفاتی و در حد رفع تکلیف است؟ مجموع این چراها را اگر علت و عللش را بیابید نقاط ضعف اتان مشخص و کیفیت حفاظت مطلوب خواهد شد .البته ناگفته نماند که با همه بی تفاوتی سازمان، در بعضی از مناطق هستند دلسوزانی که سخت تلاش میکنند آنهم فقط در پرتو اعتقاد و علاقه اشان وحلالیت لقمه اشان درحالیکه هیچگونه امیدی به پشتیبانی و حمایت  سازمان نداشته و ندارند.وجاهت سازمان را خدشه دار نکنید و بواسطه اندک کمک مالی و یا بکارگیری یک ،یا دونفر نیروی انسانی محرمشان حیثیت سازمان را لکه دار نسازید .

عامه مردم میدانند که سوء مدیریت عامل همه تخریبها و آشفتگی های درون و بیرون سازمانی است. ناگفته نماند که در بعضی استانها هنوز هستند افراد دلسوزی که با همه بی توجهی ها و عدم پشتوانه لازم شبانه روز زحمت میکشند تامناطق را حفاظت کنند.

واما من نه با قرق ونه با شکارچی های قانون مدار و صحیح العمل مشکلی نداشته و ندارم ولی بی توجهی مسؤلین سازمان نسبت به پیشنهادات و نقطه نظرات دلسوزان و آینده نگران ناامید کننده و دلسرد کننده است.بعنوان مثال:آقای مهندس موسوی مدیرکل محترم استان یزد طی نامه شماره 121-4454 مورخ 24/2/92 به عنوان رئیس وقت سازمان و رونوشت به سایر معاونین بویژه جنابعالی پیشنهاداتی را در رابطه با نحوه همکاری با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مطرح نمودند ، لیکن دریغ از یک پاسخ ویا عکس العمل دلگرم کننده یا مخالفت ! درکشور ما بیشترین تعداد بیکاران متعلق به دانش آموختگان گروه کشاورزی  است که در این میان بالاترین تعداد بیکاران مربوط به دانش آموختگان رشته محیط زیست است که تعداد آنان در استان یزد بالغ بر 400نفر است که این افراد عضو سازمان نظام مهندسی هستند. لذا سازمان میتوانست با توجه به مواردیکه در حوزه عملکرد نظام مهندسی از آن نام برده شده است (متن نامه مدیرکل استان یزد)از وجود این تعداد نیروی جوان ، فعال، پر انرژی ، تشنه و جویای کار بعنوان بازوی کمکی توانمند در زمینه فعالیتهای زیستمحیطی از جمله نظارت بر فرآیند و عملکرد قرقهای اختصاصی ، مدیریت قرقهای اختصاصی ، نظارت بر عملکرد و فعالیت معادن ، نظارت بر مدیریت شهرکهای صنعتی و سایر پهنه های صنعت ، نظارت بر عملکرد آزمایشگاههای معتمد که درحال حاضر خود معضلی بیش نیست ، راه اندازی هسته های H.S.E  واحدهای تولیدی و صنعتی و بسیاری دیگر از فعالیتهائی که در حوزه اختیارات سازمان حفاظت محیط زیست میباشد گام بلندی در ارتقاء و دستیابی به اهداف آرمانی ضمن حفظ جایگاه حاکمیتی و نظارت عالیه سازمان برداشت. درحال حاضر با توجه به بی تفاوتی سازمان نسبت به دانش آموختگان رشته محیط زیست که اینک بلاتکلیف ، سرخورده و بیکار و از انتخاب رشته تحصیلی نادم و پشیمانند و اجباراً در حوزه های غیر مرتبط با رشته تحصیلی مشغول میباشند به این ناهنجاری و عدم تعادل در زمینه اشتغال پایان داده و قرقهای خصوصی را چنین به چوب حراج نمیگذاشت.

آقای کیخاه : آیا میخواهیم از گذشته ای که دیگر در دست نیست شمایلی بسازیم و آنرابه یادگار بگذاریم ؟آیا میخواهیم چیزی به دیگران بیاموزیم ؟ به گذشته چنگ بزنیم تا آینده را بدان بیارائیم؟ بازگشت به گذشته ، نوعی از باز شناخت خود است . حسابرسی ازخود: که بوده ایم ؟ چه کرده ایم ؟ و چه هستیم ؟ بقول فردوسی "مگر بهره ای گیرم از پند خویش " و آنچه دردست مانده همین خاطره هاست و تجربه ها ، آنرا در طبق اخلاص بگذاریم ، ظاهر و باطن تا دیگران از آن بهره گیرند و خواهند آموخت که ما از چه ماجراهائی لبریز بوده ایم ، ما نسلی هستیم که گذشته های دور در وجود ما به دوران جدید پیوند خورده است ، سری به گذشته داشته ایم و سری به آینده،هیچ نسلی نه پیش ازما و نه بعد ازما این امتیاز بی بدیل را نیافته است.

این 50سال میانه قرن بیستم ، ستیغ زمانهاست، چه ها که در آن نبوده؟ در این آینده لرزان دنیا به کجا میرویم؟ پس آنچه ما میگوئیم ،هم از دیروز در آن است و هم از امروز ، دیروز در کالبد امروز در آمده است.

ما باید از آن چیزهائی سخن بمیان آوریم که همه میدانند و کسی را یارای گفتار آن نیست . از تهمت و افترا و ناسزا بپرهیزیم و بدانیم که برای موفقیت و تعالی میتوانیم همچون گذشتگان از صاحبان تجربه ، آنانکه مسیر دشوار تحول سازمان را مخلصانه هموار کرده اند و این توفیق جز به مدد روابط معقول و منطق مستدل دست یافتنی نبوده.

مطمئن باشید که اگر افتادنی درکار شد بر خواستن بمنظور دست یابی به مطالبات را فراموش نخواهیم کرد.

آنچه رفت بجز علاقه و دلسوزی و پرهیز از انحراف مسیر ، هدف دیگری در کار نیست . شنیدید و عمل کردید زهی طرب و گرنه آیندگان خود قضاوت خواهندکرد.

 

اکبر همدانیان

کارشناس محیط زیست

-جناب آقای مهندس فرید(مدیر کل محترم نظارت و بازرسی  جهت استحضار و اقدام)

-جناب آقای تیموری(مدیر کل محترم دفتر شکار وصید جهت استحضار و اقدام)                                                     26/3/1394

-جناب آقای عالیخانی(مدیر کل محترم دفتر حراست جهت استحضار و اقدام)               

-جناب آقای دکتر میگونی(مدیر کل محترم دفتر زیستگاهها و امور مناطق جهت استحضار و اقدام)

- مدیر کل محترم دفتر حوزه ریاست سازمان سرکار خانم لاهوتی جهت استحضار و اقدام

- مدیر کل محترم دفتر حقوقی سازمان جهت استحضار و اقدام

- مدیر کل محترم اداره کل حفاظت محیط زیست استان .................... جهت استحضار و اقدام

جناب آقای کیخاه

معاون محترم محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان

موضوع : قرق های اختصاصی

تصویب قرقهای اختصاصی بی توجهی آشکار به توصیه های مقام معظم رهبری در اسفند ماه سال 93

سخنان تاریخی و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب در تاریخ 17/ 12/1393 در جمع متولیان منابع زیستی نقطه امیدی در دل دلسوختگان و علاقمندان محیط زیست ایجاد کرد . امید است همانگونه که تأکید کردند مسؤلین به پشتوانه حمایت همه جانبه ایشان در مقابل تهدید های جدی بایستند و از مجاری قانونی مجرمین را تحت پیگرد قانونی قرار داده و متجاوزین را از طریق رسانه ها به اطلاع عموم برسانند.

از مهمترین نکات مورد بحث ایشان واگذاری انفال یعنی عرصه های طبیعی ملی به اشخاص است .ایجاد حیات خلوت برای نورچشمان شکارچی ممنوع است . قرق یعنی پاک کردن صورت مسئله و عدم پرداختن به وظائف سازمانی و اجرای قوانین . قرق یعنی حق الناس کردن و مردم را از حق طبیعی اشان محروم ساختن . قرق یعنی ایجاد فضای مناسب برای کسانیکه از فرصتها بنفع خود بهره برداری میکنند . قرق یعنی توجیه غیر واقعی و رؤیا پردازی برای احیاء و حفاظت مناطق . قرق یعنی رخنه بعضی از افراد در حوزه مدیریتها و طرفداری از سرمایه داری و قرق یعنی به بیراهه رفتن و ترویج اختلاف طبقاتی.

جناب کیخاه راه احیاء مناطق و ارتقاء سطح حفاظت این نیست . مناطقی که میخواهند توسط اینگونه افراد احیا شود بهتراست که همانگونه باقی بماند ولی حق عامه انسانها پایمال نشود .باید از مشاوران بپرسید که سی سال قبل با کمترین نیروی انسانی و تجهیزات اعم از خودرو – ساختمان وغیره چه مناطقی را حفاظت و به دنیا معرفی کردند و اینک با بهبود وسائط نقلیه موتوری ،اعتبارات نسبتاً مناسب نسبت به گذشته ، ساختمانهای تجهیز شده و ابزار رفاهی و نیروی انسانی غیر قابل مقایسه با گذشته چرا کیفیت حفاظت این چنین است ؟چرا انگیزه کاری در پرسنل افت شدیدی داشته ؟چرا برنامه ریزی مدونی موجود نیست ؟ چرا تصمیم ها آنی و احساسی و ناکار آمداست؟ چرا مسئله مهم آموزش برای محیط بانان و مدیران نادیده گرفته شده ؟چرابر عملکرد مدیران نظارتی صورت نمیگیرد ؟چرا نظارت سازمان بر مناطق کمرنگ و در بعضی مناطق کاملاً بیرنگ است؟چرا همه بازدید ها تشریفاتی و در حد رفع تکلیف است؟ مجموع این چراها را اگر علت و عللش را بیابید نقاط ضعف اتان مشخص و کیفیت حفاظت مطلوب خواهد شد .البته ناگفته نماند که با همه بی تفاوتی سازمان، در بعضی از مناطق هستند دلسوزانی که سخت تلاش میکنند آنهم فقط در پرتو اعتقاد و علاقه اشان وحلالیت لقمه اشان درحالیکه هیچگونه امیدی به پشتیبانی و حمایت  سازمان نداشته و ندارند.وجاهت سازمان را خدشه دار نکنید و بواسطه اندک کمک مالی و یا بکارگیری یک ،یا دونفر نیروی انسانی محرمشان حیثیت سازمان را لکه دار نسازید .

عامه مردم میدانند که سوء مدیریت عامل همه تخریبها و آشفتگی های درون و بیرون سازمانی است. ناگفته نماند که در بعضی استانها هنوز هستند افراد دلسوزی که با همه بی توجهی ها و عدم پشتوانه لازم شبانه روز زحمت میکشند تامناطق را حفاظت کنند.

واما من نه با قرق ونه با شکارچی های قانون مدار و صحیح العمل مشکلی نداشته و ندارم ولی بی توجهی مسؤلین سازمان نسبت به پیشنهادات و نقطه نظرات دلسوزان و آینده نگران ناامید کننده و دلسرد کننده است.بعنوان مثال:آقای مهندس موسوی مدیرکل محترم استان یزد طی نامه شماره 121-4454 مورخ 24/2/92 به عنوان رئیس وقت سازمان و رونوشت به سایر معاونین بویژه جنابعالی پیشنهاداتی را در رابطه با نحوه همکاری با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مطرح نمودند ، لیکن دریغ از یک پاسخ ویا عکس العمل دلگرم کننده یا مخالفت ! درکشور ما بیشترین تعداد بیکاران متعلق به دانش آموختگان گروه کشاورزی  است که در این میان بالاترین تعداد بیکاران مربوط به دانش آموختگان رشته محیط زیست است که تعداد آنان در استان یزد بالغ بر 400نفر است که این افراد عضو سازمان نظام مهندسی هستند. لذا سازمان میتوانست با توجه به مواردیکه در حوزه عملکرد نظام مهندسی از آن نام برده شده است (متن نامه مدیرکل استان یزد)از وجود این تعداد نیروی جوان ، فعال، پر انرژی ، تشنه و جویای کار بعنوان بازوی کمکی توانمند در زمینه فعالیتهای زیستمحیطی از جمله نظارت بر فرآیند و عملکرد قرقهای اختصاصی ، مدیریت قرقهای اختصاصی ، نظارت بر عملکرد و فعالیت معادن ، نظارت بر مدیریت شهرکهای صنعتی و سایر پهنه های صنعت ، نظارت بر عملکرد آزمایشگاههای معتمد که درحال حاضر خود معضلی بیش نیست ، راه اندازی هسته های H.S.E  واحدهای تولیدی و صنعتی و بسیاری دیگر از فعالیتهائی که در حوزه اختیارات سازمان حفاظت محیط زیست میباشد گام بلندی در ارتقاء و دستیابی به اهداف آرمانی ضمن حفظ جایگاه حاکمیتی و نظارت عالیه سازمان برداشت. درحال حاضر با توجه به بی تفاوتی سازمان نسبت به دانش آموختگان رشته محیط زیست که اینک بلاتکلیف ، سرخورده و بیکار و از انتخاب رشته تحصیلی نادم و پشیمانند و اجباراً در حوزه های غیر مرتبط با رشته تحصیلی مشغول میباشند به این ناهنجاری و عدم تعادل در زمینه اشتغال پایان داده و قرقهای خصوصی را چنین به چوب حراج نمیگذاشت.

آقای کیخاه : آیا میخواهیم از گذشته ای که دیگر در دست نیست شمایلی بسازیم و آنرابه یادگار بگذاریم ؟آیا میخواهیم چیزی به دیگران بیاموزیم ؟ به گذشته چنگ بزنیم تا آینده را بدان بیارائیم؟ بازگشت به گذشته ، نوعی از باز شناخت خود است . حسابرسی ازخود: که بوده ایم ؟ چه کرده ایم ؟ و چه هستیم ؟ بقول فردوسی "مگر بهره ای گیرم از پند خویش " و آنچه دردست مانده همین خاطره هاست و تجربه ها ، آنرا در طبق اخلاص بگذاریم ، ظاهر و باطن تا دیگران از آن بهره گیرند و خواهند آموخت که ما از چه ماجراهائی لبریز بوده ایم ، ما نسلی هستیم که گذشته های دور در وجود ما به دوران جدید پیوند خورده است ، سری به گذشته داشته ایم و سری به آینده،هیچ نسلی نه پیش ازما و نه بعد ازما این امتیاز بی بدیل را نیافته است.

این 50سال میانه قرن بیستم ، ستیغ زمانهاست، چه ها که در آن نبوده؟ در این آینده لرزان دنیا به کجا میرویم؟ پس آنچه ما میگوئیم ،هم از دیروز در آن است و هم از امروز ، دیروز در کالبد امروز در آمده است.

ما باید از آن چیزهائی سخن بمیان آوریم که همه میدانند و کسی را یارای گفتار آن نیست . از تهمت و افترا و ناسزا بپرهیزیم و بدانیم که برای موفقیت و تعالی میتوانیم همچون گذشتگان از صاحبان تجربه ، آنانکه مسیر دشوار تحول سازمان را مخلصانه هموار کرده اند و این توفیق جز به مدد روابط معقول و منطق مستدل دست یافتنی نبوده.

مطمئن باشید که اگر افتادنی درکار شد بر خواستن بمنظور دست یابی به مطالبات را فراموش نخواهیم کرد.

آنچه رفت بجز علاقه و دلسوزی و پرهیز از انحراف مسیر ، هدف دیگری در کار نیست . شنیدید و عمل کردید زهی طرب و گرنه آیندگان خود قضاوت خواهندکرد.

 

اکبر همدانیان

کارشناس محیط زیست

-جناب آقای مهندس فرید(مدیر کل محترم نظارت و بازرسی  جهت استحضار و اقدام)

-جناب آقای تیموری(مدیر کل محترم دفتر شکار وصید جهت استحضار و اقدام)                                                     26/3/1394

-جناب آقای عالیخانی(مدیر کل محترم دفتر حراست جهت استحضار و اقدام)               

-جناب آقای دکتر میگونی(مدیر کل محترم دفتر زیستگاهها و امور مناطق جهت استحضار و اقدام)

- مدیر کل محترم دفتر حوزه ریاست سازمان سرکار خانم لاهوتی جهت استحضار و اقدام

- مدیر کل محترم دفتر حقوقی سازمان جهت استحضار و اقدام

- مدیر کل محترم اداره کل حفاظت محیط زیست استان .................... جهت استحضار و اقدام

جناب آقای کیخاه

معاون محترم محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان

موضوع : قرق های اختصاصی

تصویب قرقهای اختصاصی بی توجهی آشکار به توصیه های مقام معظم رهبری در اسفند ماه سال 93

سخنان تاریخی و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب در تاریخ 17/ 12/1393 در جمع متولیان منابع زیستی نقطه امیدی در دل دلسوختگان و علاقمندان محیط زیست ایجاد کرد . امید است همانگونه که تأکید کردند مسؤلین به پشتوانه حمایت همه جانبه ایشان در مقابل تهدید های جدی بایستند و از مجاری قانونی مجرمین را تحت پیگرد قانونی قرار داده و متجاوزین را از طریق رسانه ها به اطلاع عموم برسانند.

از مهمترین نکات مورد بحث ایشان واگذاری انفال یعنی عرصه های طبیعی ملی به اشخاص است .ایجاد حیات خلوت برای نورچشمان شکارچی ممنوع است . قرق یعنی پاک کردن صورت مسئله و عدم پرداختن به وظائف سازمانی و اجرای قوانین . قرق یعنی حق الناس کردن و مردم را از حق طبیعی اشان محروم ساختن . قرق یعنی ایجاد فضای مناسب برای کسانیکه از فرصتها بنفع خود بهره برداری میکنند . قرق یعنی توجیه غیر واقعی و رؤیا پردازی برای احیاء و حفاظت مناطق . قرق یعنی رخنه بعضی از افراد در حوزه مدیریتها و طرفداری از سرمایه داری و قرق یعنی به بیراهه رفتن و ترویج اختلاف طبقاتی.

جناب کیخاه راه احیاء مناطق و ارتقاء سطح حفاظت این نیست . مناطقی که میخواهند توسط اینگونه افراد احیا شود بهتراست که همانگونه باقی بماند ولی حق عامه انسانها پایمال نشود .باید از مشاوران بپرسید که سی سال قبل با کمترین نیروی انسانی و تجهیزات اعم از خودرو – ساختمان وغیره چه مناطقی را حفاظت و به دنیا معرفی کردند و اینک با بهبود وسائط نقلیه موتوری ،اعتبارات نسبتاً مناسب نسبت به گذشته ، ساختمانهای تجهیز شده و ابزار رفاهی و نیروی انسانی غیر قابل مقایسه با گذشته چرا کیفیت حفاظت این چنین است ؟چرا انگیزه کاری در پرسنل افت شدیدی داشته ؟چرا برنامه ریزی مدونی موجود نیست ؟ چرا تصمیم ها آنی و احساسی و ناکار آمداست؟ چرا مسئله مهم آموزش برای محیط بانان و مدیران نادیده گرفته شده ؟چرابر عملکرد مدیران نظارتی صورت نمیگیرد ؟چرا نظارت سازمان بر مناطق کمرنگ و در بعضی مناطق کاملاً بیرنگ است؟چرا همه بازدید ها تشریفاتی و در حد رفع تکلیف است؟ مجموع این چراها را اگر علت و عللش را بیابید نقاط ضعف اتان مشخص و کیفیت حفاظت مطلوب خواهد شد .البته ناگفته نماند که با همه بی تفاوتی سازمان، در بعضی از مناطق هستند دلسوزانی که سخت تلاش میکنند آنهم فقط در پرتو اعتقاد و علاقه اشان وحلالیت لقمه اشان درحالیکه هیچگونه امیدی به پشتیبانی و حمایت  سازمان نداشته و ندارند.وجاهت سازمان را خدشه دار نکنید و بواسطه اندک کمک مالی و یا بکارگیری یک ،یا دونفر نیروی انسانی محرمشان حیثیت سازمان را لکه دار نسازید .

عامه مردم میدانند که سوء مدیریت عامل همه تخریبها و آشفتگی های درون و بیرون سازمانی است. ناگفته نماند که در بعضی استانها هنوز هستند افراد دلسوزی که با همه بی توجهی ها و عدم پشتوانه لازم شبانه روز زحمت میکشند تامناطق را حفاظت کنند.

واما من نه با قرق ونه با شکارچی های قانون مدار و صحیح العمل مشکلی نداشته و ندارم ولی بی توجهی مسؤلین سازمان نسبت به پیشنهادات و نقطه نظرات دلسوزان و آینده نگران ناامید کننده و دلسرد کننده است.بعنوان مثال:آقای مهندس موسوی مدیرکل محترم استان یزد طی نامه شماره 121-4454 مورخ 24/2/92 به عنوان رئیس وقت سازمان و رونوشت به سایر معاونین بویژه جنابعالی پیشنهاداتی را در رابطه با نحوه همکاری با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مطرح نمودند ، لیکن دریغ از یک پاسخ ویا عکس العمل دلگرم کننده یا مخالفت ! درکشور ما بیشترین تعداد بیکاران متعلق به دانش آموختگان گروه کشاورزی  است که در این میان بالاترین تعداد بیکاران مربوط به دانش آموختگان رشته محیط زیست است که تعداد آنان در استان یزد بالغ بر 400نفر است که این افراد عضو سازمان نظام مهندسی هستند. لذا سازمان میتوانست با توجه به مواردیکه در حوزه عملکرد نظام مهندسی از آن نام برده شده است (متن نامه مدیرکل استان یزد)از وجود این تعداد نیروی جوان ، فعال، پر انرژی ، تشنه و جویای کار بعنوان بازوی کمکی توانمند در زمینه فعالیتهای زیستمحیطی از جمله نظارت بر فرآیند و عملکرد قرقهای اختصاصی ، مدیریت قرقهای اختصاصی ، نظارت بر عملکرد و فعالیت معادن ، نظارت بر مدیریت شهرکهای صنعتی و سایر پهنه های صنعت ، نظارت بر عملکرد آزمایشگاههای معتمد که درحال حاضر خود معضلی بیش نیست ، راه اندازی هسته های H.S.E  واحدهای تولیدی و صنعتی و بسیاری دیگر از فعالیتهائی که در حوزه اختیارات سازمان حفاظت محیط زیست میباشد گام بلندی در ارتقاء و دستیابی به اهداف آرمانی ضمن حفظ جایگاه حاکمیتی و نظارت عالیه سازمان برداشت. درحال حاضر با توجه به بی تفاوتی سازمان نسبت به دانش آموختگان رشته محیط زیست که اینک بلاتکلیف ، سرخورده و بیکار و از انتخاب رشته تحصیلی نادم و پشیمانند و اجباراً در حوزه های غیر مرتبط با رشته تحصیلی مشغول میباشند به این ناهنجاری و عدم تعادل در زمینه اشتغال پایان داده و قرقهای خصوصی را چنین به چوب حراج نمیگذاشت.

آقای کیخاه : آیا میخواهیم از گذشته ای که دیگر در دست نیست شمایلی بسازیم و آنرابه یادگار بگذاریم ؟آیا میخواهیم چیزی به دیگران بیاموزیم ؟ به گذشته چنگ بزنیم تا آینده را بدان بیارائیم؟ بازگشت به گذشته ، نوعی از باز شناخت خود است . حسابرسی ازخود: که بوده ایم ؟ چه کرده ایم ؟ و چه هستیم ؟ بقول فردوسی "مگر بهره ای گیرم از پند خویش " و آنچه دردست مانده همین خاطره هاست و تجربه ها ، آنرا در طبق اخلاص بگذاریم ، ظاهر و باطن تا دیگران از آن بهره گیرند و خواهند آموخت که ما از چه ماجراهائی لبریز بوده ایم ، ما نسلی هستیم که گذشته های دور در وجود ما به دوران جدید پیوند خورده است ، سری به گذشته داشته ایم و سری به آینده،هیچ نسلی نه پیش ازما و نه بعد ازما این امتیاز بی بدیل را نیافته است.

این 50سال میانه قرن بیستم ، ستیغ زمانهاست، چه ها که در آن نبوده؟ در این آینده لرزان دنیا به کجا میرویم؟ پس آنچه ما میگوئیم ،هم از دیروز در آن است و هم از امروز ، دیروز در کالبد امروز در آمده است.

ما باید از آن چیزهائی سخن بمیان آوریم که همه میدانند و کسی را یارای گفتار آن نیست . از تهمت و افترا و ناسزا بپرهیزیم و بدانیم که برای موفقیت و تعالی میتوانیم همچون گذشتگان از صاحبان تجربه ، آنانکه مسیر دشوار تحول سازمان را مخلصانه هموار کرده اند و این توفیق جز به مدد روابط معقول و منطق مستدل دست یافتنی نبوده.

مطمئن باشید که اگر افتادنی درکار شد بر خواستن بمنظور دست یابی به مطالبات را فراموش نخواهیم کرد.

آنچه رفت بجز علاقه و دلسوزی و پرهیز از انحراف مسیر ، هدف دیگری در کار نیست . شنیدید و عمل کردید زهی طرب و گرنه آیندگان خود قضاوت خواهندکرد.

 

اکبر همدانیان

کارشناس محیط زیست

-جناب آقای مهندس فرید(مدیر کل محترم نظارت و بازرسی  جهت استحضار و اقدام)

-جناب آقای تیموری(مدیر کل محترم دفتر شکار وصید جهت استحضار و اقدام)                                                     26/3/1394

-جناب آقای عالیخانی(مدیر کل محترم دفتر حراست جهت استحضار و اقدام)               

-جناب آقای دکتر میگونی(مدیر کل محترم دفتر زیستگاهها و امور مناطق جهت استحضار و اقدام)

- مدیر کل محترم دفتر حوزه ریاست سازمان سرکار خانم لاهوتی جهت استحضار و اقدام

- مدیر کل محترم دفتر حقوقی سازمان جهت استحضار و اقدام

- مدیر کل محترم اداره کل حفاظت محیط زیست استان .................... جهت استحضار و اقدام

جناب آقای کیخاه

معاون محترم محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان

موضوع : قرق های اختصاصی

تصویب قرقهای اختصاصی بی توجهی آشکار به توصیه های مقام معظم رهبری در اسفند ماه سال 93

سخنان تاریخی و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب در تاریخ 17/ 12/1393 در جمع متولیان منابع زیستی نقطه امیدی در دل دلسوختگان و علاقمندان محیط زیست ایجاد کرد . امید است همانگونه که تأکید کردند مسؤلین به پشتوانه حمایت همه جانبه ایشان در مقابل تهدید های جدی بایستند و از مجاری قانونی مجرمین را تحت پیگرد قانونی قرار داده و متجاوزین را از طریق رسانه ها به اطلاع عموم برسانند.

از مهمترین نکات مورد بحث ایشان واگذاری انفال یعنی عرصه های طبیعی ملی به اشخاص است .ایجاد حیات خلوت برای نورچشمان شکارچی ممنوع است . قرق یعنی پاک کردن صورت مسئله و عدم پرداختن به وظائف سازمانی و اجرای قوانین . قرق یعنی حق الناس کردن و مردم را از حق طبیعی اشان محروم ساختن . قرق یعنی ایجاد فضای مناسب برای کسانیکه از فرصتها بنفع خود بهره برداری میکنند . قرق یعنی توجیه غیر واقعی و رؤیا پردازی برای احیاء و حفاظت مناطق . قرق یعنی رخنه بعضی از افراد در حوزه مدیریتها و طرفداری از سرمایه داری و قرق یعنی به بیراهه رفتن و ترویج اختلاف طبقاتی.

جناب کیخاه راه احیاء مناطق و ارتقاء سطح حفاظت این نیست . مناطقی که میخواهند توسط اینگونه افراد احیا شود بهتراست که همانگونه باقی بماند ولی حق عامه انسانها پایمال نشود .باید از مشاوران بپرسید که سی سال قبل با کمترین نیروی انسانی و تجهیزات اعم از خودرو – ساختمان وغیره چه مناطقی را حفاظت و به دنیا معرفی کردند و اینک با بهبود وسائط نقلیه موتوری ،اعتبارات نسبتاً مناسب نسبت به گذشته ، ساختمانهای تجهیز شده و ابزار رفاهی و نیروی انسانی غیر قابل مقایسه با گذشته چرا کیفیت حفاظت این چنین است ؟چرا انگیزه کاری در پرسنل افت شدیدی داشته ؟چرا برنامه ریزی مدونی موجود نیست ؟ چرا تصمیم ها آنی و احساسی و ناکار آمداست؟ چرا مسئله مهم آموزش برای محیط بانان و مدیران نادیده گرفته شده ؟چرابر عملکرد مدیران نظارتی صورت نمیگیرد ؟چرا نظارت سازمان بر مناطق کمرنگ و در بعضی مناطق کاملاً بیرنگ است؟چرا همه بازدید ها تشریفاتی و در حد رفع تکلیف است؟ مجموع این چراها را اگر علت و عللش را بیابید نقاط ضعف اتان مشخص و کیفیت حفاظت مطلوب خواهد شد .البته ناگفته نماند که با همه بی تفاوتی سازمان، در بعضی از مناطق هستند دلسوزانی که سخت تلاش میکنند آنهم فقط در پرتو اعتقاد و علاقه اشان وحلالیت لقمه اشان درحالیکه هیچگونه امیدی به پشتیبانی و حمایت  سازمان نداشته و ندارند.وجاهت سازمان را خدشه دار نکنید و بواسطه اندک کمک مالی و یا بکارگیری یک ،یا دونفر نیروی انسانی محرمشان حیثیت سازمان را لکه دار نسازید .

عامه مردم میدانند که سوء مدیریت عامل همه تخریبها و آشفتگی های درون و بیرون سازمانی است. ناگفته نماند که در بعضی استانها هنوز هستند افراد دلسوزی که با همه بی توجهی ها و عدم پشتوانه لازم شبانه روز زحمت میکشند تامناطق را حفاظت کنند.

واما من نه با قرق ونه با شکارچی های قانون مدار و صحیح العمل مشکلی نداشته و ندارم ولی بی توجهی مسؤلین سازمان نسبت به پیشنهادات و نقطه نظرات دلسوزان و آینده نگران ناامید کننده و دلسرد کننده است.بعنوان مثال:آقای مهندس موسوی مدیرکل محترم استان یزد طی نامه شماره 121-4454 مورخ 24/2/92 به عنوان رئیس وقت سازمان و رونوشت به سایر معاونین بویژه جنابعالی پیشنهاداتی را در رابطه با نحوه همکاری با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مطرح نمودند ، لیکن دریغ از یک پاسخ ویا عکس العمل دلگرم کننده یا مخالفت ! درکشور ما بیشترین تعداد بیکاران متعلق به دانش آموختگان گروه کشاورزی  است که در این میان بالاترین تعداد بیکاران مربوط به دانش آموختگان رشته محیط زیست است که تعداد آنان در استان یزد بالغ بر 400نفر است که این افراد عضو سازمان نظام مهندسی هستند. لذا سازمان میتوانست با توجه به مواردیکه در حوزه عملکرد نظام مهندسی از آن نام برده شده است (متن نامه مدیرکل استان یزد)از وجود این تعداد نیروی جوان ، فعال، پر انرژی ، تشنه و جویای کار بعنوان بازوی کمکی توانمند در زمینه فعالیتهای زیستمحیطی از جمله نظارت بر فرآیند و عملکرد قرقهای اختصاصی ، مدیریت قرقهای اختصاصی ، نظارت بر عملکرد و فعالیت معادن ، نظارت بر مدیریت شهرکهای صنعتی و سایر پهنه های صنعت ، نظارت بر عملکرد آزمایشگاههای معتمد که درحال حاضر خود معضلی بیش نیست ، راه اندازی هسته های H.S.E  واحدهای تولیدی و صنعتی و بسیاری دیگر از فعالیتهائی که در حوزه اختیارات سازمان حفاظت محیط زیست میباشد گام بلندی در ارتقاء و دستیابی به اهداف آرمانی ضمن حفظ جایگاه حاکمیتی و نظارت عالیه سازمان برداشت. درحال حاضر با توجه به بی تفاوتی سازمان نسبت به دانش آموختگان رشته محیط زیست که اینک بلاتکلیف ، سرخورده و بیکار و از انتخاب رشته تحصیلی نادم و پشیمانند و اجباراً در حوزه های غیر مرتبط با رشته تحصیلی مشغول میباشند به این ناهنجاری و عدم تعادل در زمینه اشتغال پایان داده و قرقهای خصوصی را چنین به چوب حراج نمیگذاشت.

آقای کیخاه : آیا میخواهیم از گذشته ای که دیگر در دست نیست شمایلی بسازیم و آنرابه یادگار بگذاریم ؟آیا میخواهیم چیزی به دیگران بیاموزیم ؟ به گذشته چنگ بزنیم تا آینده را بدان بیارائیم؟ بازگشت به گذشته ، نوعی از باز شناخت خود است . حسابرسی ازخود: که بوده ایم ؟ چه کرده ایم ؟ و چه هستیم ؟ بقول فردوسی "مگر بهره ای گیرم از پند خویش " و آنچه دردست مانده همین خاطره هاست و تجربه ها ، آنرا در طبق اخلاص بگذاریم ، ظاهر و باطن تا دیگران از آن بهره گیرند و خواهند آموخت که ما از چه ماجراهائی لبریز بوده ایم ، ما نسلی هستیم که گذشته های دور در وجود ما به دوران جدید پیوند خورده است ، سری به گذشته داشته ایم و سری به آینده،هیچ نسلی نه پیش ازما و نه بعد ازما این امتیاز بی بدیل را نیافته است.

این 50سال میانه قرن بیستم ، ستیغ زمانهاست، چه ها که در آن نبوده؟ در این آینده لرزان دنیا به کجا میرویم؟ پس آنچه ما میگوئیم ،هم از دیروز در آن است و هم از امروز ، دیروز در کالبد امروز در آمده است.

ما باید از آن چیزهائی سخن بمیان آوریم که همه میدانند و کسی را یارای گفتار آن نیست . از تهمت و افترا و ناسزا بپرهیزیم و بدانیم که برای موفقیت و تعالی میتوانیم همچون گذشتگان از صاحبان تجربه ، آنانکه مسیر دشوار تحول سازمان را مخلصانه هموار کرده اند و این توفیق جز به مدد روابط معقول و منطق مستدل دست یافتنی نبوده.

مطمئن باشید که اگر افتادنی درکار شد بر خواستن بمنظور دست یابی به مطالبات را فراموش نخواهیم کرد.

آنچه رفت بجز علاقه و دلسوزی و پرهیز از انحراف مسیر ، هدف دیگری در کار نیست . شنیدید و عمل کردید زهی طرب و گرنه آیندگان خود قضاوت خواهندکرد.

 

اکبر همدانیان

کارشناس محیط زیست

-جناب آقای مهندس فرید(مدیر کل محترم نظارت و بازرسی  جهت استحضار و اقدام)

-جناب آقای تیموری(مدیر کل محترم دفتر شکار وصید جهت استحضار و اقدام)                                                     26/3/1394

-جناب آقای عالیخانی(مدیر کل محترم دفتر حراست جهت استحضار و اقدام)               

-جناب آقای دکتر میگونی(مدیر کل محترم دفتر زیستگاهها و امور مناطق جهت استحضار و اقدام)

- مدیر کل محترم دفتر حوزه ریاست سازمان سرکار خانم لاهوتی جهت استحضار و اقدام

- مدیر کل محترم دفتر حقوقی سازمان جهت استحضار و اقدام

- مدیر کل محترم اداره کل حفاظت محیط زیست استان .................... جهت استحضار و اقدام

نوشته شده در ۱۳٩٤/٤/۸ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ توسط اکبر همدانیان نظرات () |


Design By : Night Skin