در سال 1384 مقالــه اي راجـع به پروژه حفـــاظت از یوزپلنگ آسیایی در مجله شکار نوشتم که همه فعالیتهای خودم را همراه با روند پیشرفت پروژه در آن شرح دادم.

یکی از ابزار کار ما دوربینهای تله ای است. که با آن دوربینها حدود ۷۰۰۰ عکس با کمک محیط بانان زیستگاههای پنجگانه گرفته شد. نمونه ای از عکسهای گرفته شده را در زیر می بینید. دوربین ثابت است که در کنار یک درخت بنه در منطقه دره انجیر نصب شده است. یوز - کل وحشی و خودم به اتفاق همکاران صحنه هایی است كه توسط این دوربینها شكار شده است.

برای آشنایی با پروژه به مجله شکار مراجعه کنید.

منبع: مجله تخصصی شکار  ـ پروژه یوزپلنگ آسیایی شماره سوم ـ زمستان ۸۴

639773225_75b7de1736.jpg

639773233_12d7275c36.jpg

639773227_c3abb4170e.jpg

/ 12 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پلنگ زخمی

جناب همدانيان ممنون از مطالب جالبتان. اتفاقا بنده که عکسها را ديدم . خيلی جالب بود. موفق باشيد.

شاهین

سلام ببخشید دیر شد... تهران نبودم... من از این سایت برای آپلود استفاده می کنم: http://villagephotos.com محدودیت های خاص خود را دارد ولی فیلتر نیست! متشکر:)

کاظمی

سلام عکس هايی که توسط دوربين ها گرفته شده را چگونه می توان تهيه کرد لطفا آدرس سايت ويا مکان تهيه آن را اعلام نماييد.

پیمان

سلام متاسفانه وبلاگ حفظ محيط زيست اساس توسعه پايدار فيلتر شده -ومن ديگر نمی توانم در آن وبلاگ مطلب بنويسم http://paymanderakhshan.blogfa.com

پیمان

http://paymanderakhshan63.persianblog.ir http://paymanderakhshan.persianblog.ir

مژگان جمشيدي

سلام ،‌و خوشحالم كه شمارا به طور اتفاقي پيدا كردم ،‌ بابا كجاييد آقاي مهندس ؟‌از تهران كه رفتيد يه دفعه كم پيدا هم شديد ؟‌خبري ازتون نيست ؟ اميدوارم هنوز هم مثل همون وقتها توي فيلد باشيد و كار كنيد ،‌محيط زيست ايران آدم هايي مثل شما واقعا كم داره و وجود شما و همتايان شما يه نعمت است ،‌البته اگر قدرتان را بدانند!

سپهر سليمی

درود.سپاس از تلاشهای سبزتان.وبلاگتان را لينک کردم

kiemia

سلام سایت کیمیا با هدف انتشار آخرین مطالب علمی و تخصصی ومطالب گوناگون دیگر افتتاح شد.(دسته بندی محیط زیست موجود است) در صورت تمایل می توانید مطالب وبلاگ خود را در کیمیا منتشر کرده و از این طریق خواننده بیشتری جذب نمایید. (هربار فقط یک مطلب. لینک به کل وبلاگ مجاز نیست) www.kiemia.net

ژاله

خبر ويرانی آرامگاه فيروزان ...

م.ن

شما در مورد يوز آسيايی نوشتيد اما از مامن اصلی آن واقع در پارک ملی خوارتوران شاهرود حرفی نزديد؟ چرا؟