قرقهای اختصاصی غیرقانونی و نصب تابلو جرم محسوب و پیگرد قانونی دارد

قرقهای اختصاصی غیر قانونی و نصب تابلو ها مستوجب تعقیب کیفری است

در پی انتشار مطلب "قرقهای اختصاصی گامی در راه نجات یا انهدام محیط زیست" در روزنامه های  آفتاب یزد – همشهری – بهار – سایت یزد فردا – سبز پرس – ایسنا – ایرنا و سایر رسانه های گروهی آقای کیخواه معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان در مصاحبه تلویزیونی که از اخبار سراسری شبکه یک و دو سیما  پخش شد صراحتاً اعلام کرد که در سراسر کشور هیچگونه قرق اختصاصی به افراد حقیقی یا حقوقی بجز منصور آباد رفسنجان (آنهم در غالب یک تشکل مردمی صرفاً برای حفاظت و عدم هرگونه بهره برداری) واگذار نگردیده.وهرکس اقدام به زدن تابلو قرق اختصاصی نموده باشد جرم محسوب و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .

لذا بدینوسیله به اطلاع کلیه علاقمندان به طبیعت و گردشگران و کوهنوردان میرساند هرکجا تابلو قرق اختصاصی مشاهده نمودند یا افرادی بجز مآمورین اجرائی محیط زیست از ورود آنان به مناطق و زیستگاهها ممانعت بعمل آوردند مراتب را به نیروهای نظامی و انتظامی و پرسنل گارد حفاظت محیط زیست اطلاع داده تا وفق مقررات با آنان رفتار شود .

کلیه عرصه های طبیعی جزء انفال و متعلق به عموم مردم عزیز کشور ایران میباشد مگر مناطقی که تحت عنوان پارک ملی – پناهگاه حیات وحش – منطقه حفاظت شده که دارای تعاریف قانونی خاص خود بوده و لزوم اجرای محدودیتها الزامی است. البته مشارکتهای مردمی در امر حفاظت از زیستگاهها و شکارگاهها میبایست طبق قوانین حفاظت و بهسازی محیط زیست و اخذ مجوز های لازم باشد که تا کنون این تعامل مراحل قانونی را طی نکرده و نصب بعضی از تابلو ها در مناطق استان یزد در زمان مدیریت آقای حمید جلالوندی فاقد وجاهت قانونی و عملی خودسرانه بوده است که مراتب از مجاری قانونی در حال رسیدگی است.

عموم مردم طبق اصل پنجاهم قانون اساسی ایران در حفاظت منابع زیستی سهیم و میبایست احساس مسؤلیت کنند. نباید نسبت به اتفاقات مخربی که در محیط زیست توسط افراد – شرکتها و ارگانها رخ میدهد بی تفاوت باشیم .

بر آن باشیم تا ضمن استفاده معقول از طبیعت زیبای ایران حافظ  حقوق نسلهای آینده  نیز باشیم.

/ 1 نظر / 25 بازدید
محسن

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم اگر میخواهید بازدید وبلاگتان را بالا ببرید یه سری به سایت ما بزنید کد کوپن 50 امتیازی برای شما فقط کافیست در قسمت کوپن 50 را وارد کنید اینم تبادل لینک link.agahiam.ir